Έντυπα για το Μ.Δ.

Οδηγίες συγγραφής

Κατάλογος Ολοκλήρωσης των Μεταπτυχιακών Διπλωματικών Εργασιών (1)

Οδηγός Εκπόνησης Ανεξάρτητων Μελετών

ΟΔΗΓΟΣ ΣΥΓΓΡΑΦΗΣ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΔΙΠΛΩΜΑΤΙΚΩΝ ΕΡΓΑΣΙΩΝ

ΥΠΟΔΕΙΓΜΑ ΕΣΩΦΥΛΛΟΥ ΜΔΕ ΠΜΣ ΑΤΟΔΧ

Πρόταση Μεταπτυχιακής Διπλωματικής Εργασίας

Οδηγός πρακτικής άσκησης

Β ΕΞΑΜΗΝΟ

1. Έντυπο δήλωση πρόθεσης για πραγματοποίηση Μεταπτυχιακής Διπλωματικής Εργασίας ή Πρακτικής Άσκησης και Ανεξάρτητων Μελετών Ι & ΙΙ

Γ ΕΞΑΜΗΝΟ

Για εκπόνηση Μεταπτυχιακής Διπλωματικής Εργασίας θα πρέπει να προσκομίσετε τα ακόλουθα:

1. Αίτηση δήλωσης προτεινόμενου τίτλου και προτεινόμενου επιβλέποντα

Έντυπο περίληψης ΜΔΕ

2. Δήλωση τίτλου Μεταπτυχιακής Διπλωματικής Εργασίας

3. Υπεύθυνη δήλωση Μεταπτυχιακής Διπλωματικής Εργασίας (άρθρο 8 Ν.1599/1986)

4. Ερευνητική πρόταση Μεταπτυχιακής Διπλωματικής Εργασίας

Όλα τα έντυπα θα πρέπει να είναι συμπληρωμένα στον υπολογιστή και όσα πρέπει να φέρουν υπογραφή είτε θα είναι υπογεγραμμένα digital (μέσω gov) είτε χειρόγραφα.

Για εκπόνηση Πρακτικής άσκησης και Ανεξάρτητων Μελετών Ι & ΙΙ θα πρέπει να προσκομίσετε τα ακόλουθα:

1.Αίτηση Πρακτικής Άσκησης (Δια Ζώσης)

2. Έντυπο  Υπεύθυνης Δήλωσης Πρακτικής Άσκησης

3. Έντυπο δήλωσης λογαριασμού για ΕΛΚΕ (Παρακαλούμε να προσκομίσετε και φωτοτυπία του εταιρικού τραπεζικού λογαριασμού)

4. Αντικείμενο Πρακτικής Άσκησης

5. Δήλωση Ανεξάρτητης Μελέτης Ι

6. Δήλωση Ανεξάρτητης Μελέτης ΙΙ

7. Συμπλήρωση απαιτούμενων πεδίων στο φύλλο excel ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΜ (αποστολή στο email: tefaa_tourdance@phyed.duth.gr)

8. Χρονοδιάγραμμα ΠΑ

Οφείλετε να καταθέσετε δύο χρονοδιαγράμματα, ένα με το συνολικό αριθμό των ωρών, συμπεριλαμβανομένων των ωρών απασχόλησης στο φορέα υλοποίησης της πρακτικής άσκησης, της μελέτης και της συγγραφής ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΠΑ 375 ΩΡΩΝ και ένα χρονοδιάγραμμα μόνο με το συνολικό αριθμό ωρών απασχόλησης στο φορέα. ΧΡΟΝΟΔΙΑΓΡΑΜΜΑ ΠΑ 160 ΩΡΩΝ

9. Συμπλήρωση απαιτούμενων πεδίων στο φύλλο excel ΟΝΟΜΑΣΤΙΚΗ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ (αποστολή στο email: tefaa_tourdance@phyed.duth.gr)

10. Υπεύθυνη δήλωση ΑΜ Ι & ΑΜ ΙΙ

Ύστερα από την ολοκλήρωση της Πρακτικής άσκησης και των Ανεξάρτητων Μελετών Ι & ΙΙ θα πρέπει να υποβληθούν τα ακόλουθα:

1. Έντυπο αξιολόγησης πρακτικής άσκησης από τον υπεύθυνο καθηγητή

2. Απολογιστική έκθεση (Σε μορφή word)

3. Την λήξη από το πληροφοριακό σύστημα ΕΡΓΑΝΗ (λογιστή Φορέα Υποδοχής)

4. Βεβαίωση φορέα

5. Χρονοδιάγραμμα

Όσον αφορά στην Ανεξάρτητη Μελέτη Ι θα πρέπει να υποβληθούν τα ακόλουθα:
-Έντυπο αξιολόγησης Ανεξάρτητης Μελέτης Ι από τον υπεύθυνο καθηγητή
-Δήλωση περιεχομένου εργασίας από τον υπεύθυνο καθηγητή

-Κατάθεση στην γραμματεία του πλήρους κειμένου της ΑΜ  Ι

Όσον αφορά στην Ανεξάρτητη Μελέτη ΙI θα πρέπει να υποβληθούν τα ακόλουθα:
-Έντυπο αξιολόγησης Ανεξάρτητης Μελέτης ΙΙ από τον υπεύθυνο καθηγητή
-Δήλωση περιεχομένου εργασίας από τον υπεύθυνο καθηγητή

-Κατάθεση στην γραμματεία του πλήρους κειμένου της ΑΜ  ΙΙ

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με την Πρακτική Άσκηση

Οδηγός πρακτικής άσκησης

Δικαιολογητικά απονομής του Μεταπτυχιακού Διπλώματος

Όσοι πραγματοποιήσατε Μεταπτυχιακή Διπλωματική Εργασία θα πρέπει να προσκομίσετε τα ακόλουθα:

1.  Αίτηση απονομής Μεταπτυχιακού Διπλώματος – ΑΤΟΔΧ

2. Βεβαίωση Δημοσίευσης Άρθρου

3. Δήλωση έγκρισης ηλεκτρονικής δημοσίευσης της Μ.Δ.Ε.

4. Συμπλήρωση ΑΡΧΕΙΟΥ EXCEL με τις επιστημονικές  εργασίες, ανακοινώσεις ή δημοσιεύσεις που πραγματοποιήθηκαν στο πλαίσιο εκπόνησης της Μ.Δ.Ε. (αποστολή στο email: tefaa_tourdance@phyed.duth.gr) ΚΑΤΑΓΡΑΦΗ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΟΥ ΕΡΓΟΥ ΠΜΣ_ΑΤΟΔΧ

5. Ένα (1) αντίτυπο δερματόδετο (σε μπορντό χρώμα) της Μ.Δ.Ε.

6. Δύο (2) ηλεκτρονικά αντίγραφα της Μ.Δ.Ε. (pdf αρχείο) σε ψηφιακό δίσκο (2 CD)

7. Το επιστημονικό άρθρο ή το σύντομο επιστημονικό άρθρο (short paper) με την αντίστοιχη βεβαίωση δημοσίευσης από το επιστημονικό περιοδικό ή το επιστημονικό συνέδριο.

8. Στην περίπτωση που έχετε δανειστεί βιβλία από τη Βιβλιοθήκη της Σχολής Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού και δεν τα έχετε επιστρέψει, καλείστε να μεριμνήσετε για την άμεση επιστροφή τους.

9. Επιστροφή της Ακαδημαϊκής Ταυτότητας

Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τα Δικαιολογητικά απονομής του Μεταπτυχιακού Διπλώματος, ανατρέξτε στον παρακάτω σύνδεσμο: ΟΔΗΓΙΕΣ_ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ_ΑΠΟΝΟΜΗΣ ΜΔ_ΑΤΟΔΧ

Όσοι πραγματοποιήσατε Πρακτική άσκηση και τις Ανεξάρτητες Μελέτες Ι & ΙΙ θα πρέπει να προσκομίσετε τα ακόλουθα:

1.  Αίτηση απονομής Μεταπτυχιακού Διπλώματος – ΑΤΟΔΧ

2. Το επιστημονικό άρθρο ή το σύντομο επιστημονικό άρθρο (short paper) με την αντίστοιχη βεβαίωση δημοσίευσης από το επιστημονικό περιοδικό ή το επιστημονικό συνέδριο και για τις δύο Ανεξάρτητες Μελέτες.

3. Συμπλήρωση ΑΡΧΕΙΟΥ EXCEL με τις επιστημονικές  εργασίες, ανακοινώσεις ή δημοσιεύσεις που πραγματοποιήθηκαν στο πλαίσιο  πραγματοποίησης των Ανεξάρτητων Μελετών Ι & ΙΙ (αποστολή στο  email: tefaa_tourdance@phyed.duth.gr) ΚΑΤΑΓΡΑΦΗ ΕΡΕΥΝΗΤΙΚΟΥ ΕΡΓΟΥ ΠΜΣ_ΑΤΟΔΧ

4. Στην περίπτωση που έχετε δανειστεί βιβλία από τη Βιβλιοθήκη της Σχολής Επιστήμης Φυσικής Αγωγής και Αθλητισμού και δεν τα έχετε επιστρέψει, καλείστε να μεριμνήσετε για την άμεση επιστροφή τους.

5. Επιστροφή της Ακαδημαϊκής Ταυτότητας

6. Σε περίπτωση απώλειας της Ακαδημαϊκής σας Ταυτότητας πρέπει να καταθέσετε στη Γραμματεία τη δήλωση απώλειας που κάνατε στην Αστυνομία.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΕΣ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΕΣ

Δήλωση πρόθεσης για πραγματοποίηση Μεταπτυχιακής Διπλωματικής Εργασίας ή Πρακτικής Άσκησης και Ανεξάρτητων Μελετών Ι & ΙΙ

(αφορά φοιτητές που διανύουν το 2ο Εξάμηνο σπουδών)

31/5